Pramoninės žarnos

Pramoninės žarnos

Pramoninės žarnos yra svarbus pramonės procesų elementas, todėl svarbu atidžiai parinkti tinkamas žarnas, atsižvelgiant į konkrečias panaudojimo sritis ir poreikius. 

Svarbu paminėti, kad techninės žarnos gali būti gaminamos iš įvairių medžiagų, įskaitant gumą, plastiką, PVC, metalą ir kt. Kiekviena medžiaga turi savų privalumų ir trūkumų, dėl kurių jos yra tinkamos tam tikriems naudojimo atvejams. Pavyzdžiui, guminės žarnos gali būti lankstesnės ir atsparesnės cheminėms medžiagoms, o plastikinės ar PVC žarnos dažnai pasirenkamos dėl jų cheminio atsparumo ir mažesnės kainos.

Pagal konstrukciją pramoninės žarnos skirstomos į siurbimo ir slėgines žarnas, jos yra būtinos daugelyje pramonės sričių, kur reikalingas efektyvus skysčių transportavimas arba siurbimas. Medžiagos iš kurios pagamintos žarnos abrazyvinis atsparumas lemia žarnos ilgaamžiškumą, taip pat mechaninį trinties atsparumą siurbiant abrazyvias medžiagas kaip dulkės, cukrus, pjuvenos, smėlis ir pan.  Nuo pramonių žarnų armavimo tipo ir stiprumo priklauso kokį slėgį ar vakuumą galės atlaikyti konkreti žarna, bei žarnos lakstumas. Žarnos darbinis slėgis, tai leistinas slėgis esant vidutinei kambario temperatūrai, tuo tarpu ribinis arba plyšimo slėgis nurodo prie kokių sąlygų žarna plyš. 

Ypatingas dėmesys skiriamas žarnoms, naudojamoms maisto pramonėje. Jos turi atitikti griežtus higienos ir saugumo standartus, todėl yra pagamintos iš specialių medžiagų, plastiko ar gumos mišinių kurios yra lengvai valomos, sterilizuojamos ir neturi neigiamos įtakos maisto produktų kokybei.